ТОВ «ТЕМІО»

Офіс / Сервіс : 044-321-14-41 /51 , office@temio.com.ua

Відділ продажу (044) 404-03-40 , (067) 455-49-79

td@temio.com.ua

ТОВ «ТЕМІО»

Офіс / Сервіс : 044-321-14-41 /51 , office@temio.com.ua

Відділ продажу (044) 404-03-40 , (067) 455-49-79

td@temio.com.ua

Питання – відповідь

Питання – відповідь

При проектуванні і облаштуванні сигналізаторів газу “ВАРТА” і на їх основі систем контролю загазованості повітряного середовища і раннього виявлення надзвичайних ситуацій техногенного характеру часто виникають специфічні, але, проте, загальні для усіх фахівців з проектування, монтажу, пусконаладці і експлуатації приладів і систем газової безпеки питання.

Для систематизації питань, що часто ставляться фахівцями, і відповідей на них створений цей розділ на сайті компанії “ТЕМІО”, в якому Ви можете ставити свої питання і висловити побажання провідним фахівцям компанії, які обов’язково на них дадуть відповідь :

  • Провідний конструктор Манахов Геннадій Володимирович – info@temio.com.ua
  • Заступник технічного директора Коростовський Іван Іванович – lab@temio.com.ua

Питання: “В системі контролю загазованості паркінгів 5 житлових будинків застосовані сигналізатори газу “ВАРТА 1-03.14″ у кількості 10 шт. Сигналізатори часто спрацьовують по 2 – 3 рази в день із-за загазованості повітря вихлопними газами. Вентиляція включається автоматично, але після провітрювання дуже проблематично ходити і за місцем вимикати тривогу. Чи можна зробити систему видаленого зняття тривоги”?

Відповідь: При перевищенні в повітряному середовищі паркінгу концентрації чадного газу порогу ” Тривога” у блоці управління “ВАРТА1-03.14” спрацьовує тривожна сигналізація. А після нормалізації рівня концентрації З в повітрі, тривожна сигналізація залишається активною, чекаючи натиснення кнопки “Стоп”. При цьому диспетчерові доводиться ходити до місця розташування блоку управління сигналізатора і вимикати тривожну сигналізацію. Пропонується наступне рішення: у блоці управління “ВАРТА 1-03.14” буде забезпечений автоматичний вихід з тривоги при зменшенні рівня концентрації СО в повітрі нижче порогових значень. Якщо Ваші прилади знаходяться на сервісному обслуговуванні, то оновлення програми блоку управління, що управляє, може бути виконане фахівцями компанії “TEMІO” безпосередньо за місцем розташування сигналізаторів.

 

Питання: ” Довжина кабелю для датчиків СО розраховується як для датчиків метану або датчиків горючих газів? Чи можлива установка 2-х програм “Варта-диспетчер” на один ПК при використанні 2-х моніторів, оскільки необхідно підключити більше 150 датчиків”.

Відповідь: Довжина електричного кабелю для датчиків окислу вуглецю розраховується також, як і для датчиків метану. Установка 2-х програм, що управляють, для сигналізатора “ВАРТА 1-03.14 – Диспетчер” на один ПК можлива. У 2-му кварталі поточного року чекаємо випуск програми “Варта-диспетчер”, що управляє, з можливістю підключення до 215 датчиків.

 

Питання: “Нас цікавить портативний сигналізатор – газоаналізатор для контролю токсичних газів переважно в шахтах. Газоаналізатор повинен контролювати концентрацію метану (у діапазоні до 5%), горючих газів, чадного газу (0 – 1000 ppm), сірководня (до 100 ppm) і кисню. Підберіть, будь ласка, прилад, що задовольняє цим характеристикам, а також вкажіть ціну з ПДВ і терміни постачання”.

Відповідь: Компанія “TEMІO” розробила і серійно виготовляє течошукачі чадного газу “ВАРТА 5-02С” і течошукачі горючих газів “ВАРТА 5-04”. З прайс-листом продукції марки «ВАРТА» Ви можете ознайомитися на сайті Торгового Дому “ТЕМІО” temio – torg.kiev.ua. Течошукачі сірководня або кисню компанія “TEMІO” зараз не виготовляє.

 

Питання: “При розробці проектів систем виявлення в повітряному середовищі небезпечних концентрацій метану та СО ми застосовуємо сигналізатори “ВАРТА 1-03.14”. Датчиків газу завжди вистачало. Прилад має вхід і для пожежної сигналізації. Зараз ми розробляємо проект будівлі, в підвальному приміщенні якого розміщується 17 спусків каналізації. “ВАРТА 1-03.14″ з 14 датчиками для вирішення поставленого завдання не підходить. Будь ласка, підкажіть, як розв’язати цю проблему”.

Відповідь: Цю технічну проблему пропонується розв’язати наступними шляхами: або застосуванням сигналізатора “ВАРТА1-03.14 Диспетчер”, блок управління якого складається з щита управління і комутації (ЩУК) і ПК, що дозволяє підключати до 24 /48 /72 /96 /216 датчиків. Або застосуванням сигналізатора “ВАРТА1-03.14 Диспетчер-К”, блок управління якого складається з ЩУК і передає SMS- повідомлення на мобільний телефон і який дозволяє підключати до 24 /48 датчиків.

 

Питання: “Інститут розробляє проект торгового комплексу з розміщенням в підвальному приміщенні магазинів, насосної станції, технічних приміщення і санвузлів. Вирішили застосувати сигналізатор “ВАРТА1-03.14 Диспетчер” з наступних причин: достатня кількість датчиків і сповіщення з роздільною сигналізацією по кожному датчику. В цьому випадку СЗСУ необхідно встановлювати в приміщенні біля датчика або в коридорі біля приміщення зі встановленим датчиком? Підкажіть також марку кабелю”.

Відповідь: Вимоги до місця установки СЗСУ визначаються нормами відповідно до специфіки проекту. Технічно установка СЗСУ можливо по будь-якому з перерахованих Вами варіантів. Якщо приміщення має вибухонебезпечну категорію, то рекомендуємо застосовувати кабель марки ” КВВГнгд”. Якщо приміщення невибухонебезпечне, то рекомендуємо застосовувати кабель марки ” ПВС” (з багатожильним кабелем зручніше працювати при монтажі, на відміну від кабелю типу КВВГ) або будь-який аналогічний.

 

Питання: 1. Кабель між датчиками використовуємо КВВГэ 4х1, 0, загальна довжина кабелю до 1000 м, а найбільша відстань між датчиками 100 м, є 75 м, 60, 45 і так далі. Площа 1 кв.мм досить при таких відстанях і загальній довжині кабелю? 2. На кожне СЗСУ йде свій промінь, найбільша відстань до СЗСУ 250 м. Чи досить буде кабелю ПСВВ 2х0, 8 або замінити на іншій з іншою площею”?

Відповідь: Для відповіді на поставлене питання вимагається додатково вказати точно загальну кількість датчиків на кабелі і відстані між датчиками. Якщо допустити, що ці відстані складають відповідно до 100, 75, 60, 45, 30 і 15 м, то всього датчиків 6 шт. В цьому випадку площі 1 кв.мм недостатньо. Якщо треба залишити кабель площею 1 кв.мм, необхідно підвищити напругу блоку живлення з 12 до 24В в ЩУК. Для підключення ЗСЗСУ потрібне інше джерело живлення на15В, який ЩУК не передбачений. Рекомендуємо застосувати кабель з площею 2 кв.мм (КВВГэ4х2, 0) і підвищити напругу блоку живлення ЩУК з 12 до 15В і від нього ж забезпечувати живлення СЗСУ з вказаним Вами типом кабелю.

На жаль, не знаємо значення струму споживання СЗСУ. Припускаємо, що його величина приблизно 0,2a. Питомий опір міді 0,018 Ом*мм2/м. Падіння напруги на дротах складе 2,25В, а на комутованому ключі 0,5В. Таким чином, на СЗСУ подаватиметься напруга 12-2,25-0,5=9,25В. Вважаємо, що напруга живлення ЩУК було б бажано підвищити з 12 до 15В.

 

Питання: “Підкажіть, будь ласка, який тип сигналізатора газу краще використати для управління 15-ма датчиками, з них 6 окису вуглецю і 9 на метан. На сайті приведені рішення для сигналізатора “Варта 1-03.14” тільки для 14-и датчиків, а для сигналізатора газу “Варта 1-03” – тільки для 4-х.

Відповідь: Оптимальний в усіх відношеннях варіант – це застосування двох сигналізаторів газу “ВАРТА 1-03.14”. До одного приладу підключають датчики чадного газу, а до іншого – метану. Таке рішення дозволить, до того ж, окремо управляти зовнішніми виконавчими пристроями від груп датчиків без залучення додаткових пристроїв.

 

Питання: “При розширенні можливостей сигналізатора газу “ВАРТА 1-03.14″ виникла необхідність зміни логічних номерів датчиків. Як це здійснити”?

Відповідь: відео про порядок зміни логічних адрес датчиків сигналізатора газу “ВАРТА 1-03.14” дивіться тут

Додаткова інформація тут

Создание сайтов WEBKITCHEN